Carlinville Holiday Tournament
Boys Pool Play
Hillsboro 63, Wood River 56
Litchfield 56, Carlinville 49
Gillespie 46, Staunton 44
Bunker Hill 41, Calhoun 26
Girls Pool Play
Greenfield-NW 46, Nokomis 37
Williamsville 46, South County 43
Calhoun 49, Lincolnwood 23
Carlinville 35, Gillespie 31
Vandalia Holiday Tournament
Nokomis 66, Father McGivney 47
Shelbyville 54, Nokomis 50
Pana 50, Flora 40
Teutopolis JV 62, Vandalia 59
Teutopolis JV 50, Cumberland 44
Waverly Holiday Tournament
Consolation Semifinals
North Mac 60, Carrollton 50
Tri-City Sangamon Valley 74, Edinburg 71
5th Place Semifinals
South County 55, Athens 49
West Central 55, Greenfield-NW 41
Championship Semifinals
Jacksonville Routt 66, Auburn 36
Triopia 49, New Berlin 34
Riverton Girls Christmas Tournament
Semifinals
Pana 71, Mt. Pulaski 38
PORTA 63, Prairie Central 48
Hillsboro 41, Riverton 30
Deer Creek Mackinaw 40, Litchfield 22
North Mac 49, Decatur Lutheran 18
Springfield Lutheran 50, Pawnee 21
Heyworth 36, St. Teresa 26
Auburn 47, Tri-City Sangamon Valley 24
Christ Our Rock Girls Winterfest – Championship Semifinals
Staunton 37, Anna Jonesboro 27
Father McGivney 46, Christ Our Rock Lutheran 14
5th Place Semifinal
Greenville 52, Dupo 22
Jersey Girls Tournament
Taylorville 59, Carrollton 25 – Tornadoes tourney champs (4-0)
Triad 45, Gateway Legacy 32
Triad 50, Jersey 29
Duster Thomas Hoops Classic in Pinckneyville
Consolation Semifinal
Mounds Meridian 57, Greenville 52
5th Place Semifinal
Carlyle 53, Jersey 45
Columbia/Freeburg Tournament
Southwestern 45, Valmeyer 35
Taylorville Tournament
Championship Semifinals
Sterling 48, Galesburg 47
Mt. Zion 68, Dunlap 65
3rd Place
Galesburg 61, Dunlap 58
Championship
Mt. Zion 68, Sterling 65
Consolation Pairings
Eisenhower 60, Rochester 38
Taylorville 52, Rantoul 33
Eisenhower 70, Rantoul 42
Taylorville 45, Rochester 41
Williamsville Holiday Tournament
Semifinals
Tolono Unity 71, Prairie Central 61
East Peoria 51, Williamsville 46
5th Place Bracket
PORTA 60 Williamsville JV 47
Warrensburg Latham 61, Peoria Christian 48
Consolation Semifinals
Deer Creek Mackinaw 61, Springfield Calvary 44
Delevan 40, Beardstown 23
Illini Central 45, Roanoke Benson 44
Tremont 62, Havana 52
Holiday Classic at Collinsville
Championship
MacArthur 66, O'Fallon 46
3rd Place
Collinsville 49, Quincy 34
Consolation Championship
Rockford East 77, Belleville Althoff 55
5th Place
Lincoln 51, Granite City 38
7th Place
Madison 38, Mundelein 28
Alton 61, Wasilla, Alaska 31
Triad 46, Edwardsville 42
Belleville East 72, Oakville, MO 45
Dieterich Tournament
Girls Championship
CHBC 75, South Central 61
3rd Place
Dieterich 45, Newton 36
5th Place
North Clay 54, Arcola 44
7th Place
St. Elmo Brownstown 61, Casey Westfield 17
Boys
Championship
Dieterich 51, South Central 42
3rd Place
Red Hill 58, Patoka 41
5th Place
CHBC 57, Arcola 30
7th Place
OPH 56, Sullivan 41